Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , “HATAY GAZİ BİR ŞEHİR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay İl kongresine katılmak ve vatandaşlarla buluşmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AB Bakanı Ömer Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Hüseyin Yayman ve beraberindeki heyetle birlikte Hatay’a geldi.

“HATAY’A 24 KAT TRİLYON YATIRIM YAPTIK”

Hatay’da bu dönemde yaptığımız yatırım toplamda 24 Kat Trilyon.Her şeyden önce eğitimde 7215 derslik inşa ettik. Eğitimde teşvik için ailelere 147 Trilyon destek sağladık. Sağlıkta 13 adet hastane olmak üzere 42 adet sağlık tesisi yaptık. Hatay’da 25.000 kişilik Stadyumumuzu yıl sonuna kadar tamamlıyoruz.İnşası süren Reyhanlı Barajı 585 bin dekar araziyi sulayacak, ayrıca 5 baraj, 3 gölet ile şehrimizin arazilerini daha verimli hale getirdik. Son 15 yılda Hatay’daki çiftçilerimize 2 kat trilyon destek verdik.

“HATAY’LI ÇİFTÇİLERİMİZE MÜJDE”

Hataylı ve Kilisli kardeşlerime müjde var. Esnaflarımızın Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatiflerine borçlarını bir yıl erteledik. İşverenlerimizin SSK borçları için adım attık. Geçtiğimiz Aralık ayından önümüzdeki Hazirana kadar olan SSK borçlarının ertelenebilmesine de imkan sağladık” dedi.

“HATAY GAZİ BİR ŞEHİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hatay, gazi bir şehirdir. Tarihten gelen gazilik vasfınızı, Suriye’deki son hadiseler sırasında bir kez daha hak ettiniz, bir kez daha taçlandırdınız. Hatay’ın ilçeleri, mahalleleri aylar boyunca Afrin’i işgal eden terör örgütü mensuplarının saldırılarına maruz kaldı. Suriye’den sızan teröristler, Hatay’da ve buradan geçerek diğer şehirlerimizde eylemler gerçekleştirdi. Aynı durum Kilis için, Gaziantep için, Şanlıurfa için de geçerlidir. Baktık ki bunların duracağı yok, güya bu bölgelerin güvenliğini sağlamakla yükümlü olanların da bir şey yaptığı, yapacağı yok; biz de kolları sıvadık, sahaya indik. Amonoslarda bir hafta içerisinde 17 terörist etkisiz hale getirildi” dedi.

 

 

Daha sonra Antakya Atatürk stadyumundan ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan askeri kamuflaj giyerek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Mehmetçiğe destek için kente gelen ünlü isimler ve sporcularla birlikte Reyhanlı’daki Oğulpınar Sınır Karakolu’nda askerlerle buluştu.

Son olarak Zeytindalı Harekatının yürütüldüğü Komuta Kontrol Merkezine geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindekiler harekatta gelinen son durum hakkında Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar’dan bilgi aldı.

CEVAP VER