Elektrik Sistemlerinde Rutin Bakımlar Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), depolardan hatlara iletilen içmesuyunun hızlı, güçlü ve kesintisiz şekilde iletilmesi amacıyla elektrik sistemlerinde bakım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından Hatay genelinde terfi merkezleri, su depoları, içmesuyu kuyuları ile içmesuyu kaptajlarında elektrik aksamlarının bakımdan geçirildiğini hatırlatan Genel Müdürlük, Antakya Serinyol İçmesuyu Terfi Merkezi’ndeki elektrik sistemlerinin sağlıklı şekilde çalışmasını sürdürmek amacıyla rutin kontrollerin yapıldığını kaydetti.

Hatay genelinde tesislerin sağlıklı ve daimi şekilde görevini yerine getirmesi adına elektrik panolarında, jeneratörlerde, haberleşme sistemleri, kuyu pompaları ve diğer ekipmanların temizlikleri ile kontrollerin yapıldığının altını çizen HATSU, yapılan planlı çalışmalar sayesinde su iletiminin düzenli şekilde yapıldığını bildirdi.

Ayrıca en son teknoloji ile yenilenen motor kontrol panoları ve motor sürücüleri sayesinde daha verimli, güvenli su temininin sağlandığına dikkat çeken HATSU, rutin kontrollerin ve bakım çalışmalarının süreceğini belirtti.

CEVAP VER