HGC Basın Müzesine Öğrencilerden Yoğun İlgi

Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin(HGC) restore ettirdiği tarihi binada yer alan Basın Müzesi, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)Gazetecilik ve Habercilik Bölümü öğrencilerinden ilgi gördü.
Her hafta farklı grup öğrencilerin ziyaret ettiği basın müzesinde yer alan eserler, öğrencileri adeta büyüledi. Öğrencilerin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten HGC Başkanı Ahmet Yetişen, öğrencilere ışık tutmaktan oldukça mutlu olduğunu dile getirdi.
SEVİNÇ VE GURUR YAŞIYORUM
Yetişen yaptığı konuşmada; “Gençler bizim geleceğimizdir. Gazeteci adayı kardeşlerimize ışık tutabildiysek onlara yol gösterici olabildiysek ne mutlu bize. Yeni binamızın restoresiyle birçok konuda kendimizi gösterme imkânı bulabildik. Benim en çok istediğim, hayal ettiğim Cemiyetimizin halka açık kullanılmasıydı. Şimdilerde ise bu hayâlımın gerçekleşmesinin sevincini ve gururunu yaşıyorum” dedi.
İLÇE TANITIMI İÇİN KİTAPLARI MÜZEMİZE BAĞIŞLAYIN!
Belediyelere çağrıda bulunan HGC Başkanı Ahmet Yetişen: “Bizler basın müzemizde birçok eseri sergiliyoruz. Tabii ki bunlar yetersiz. Daha çok kaynak oldukça müzemiz zenginleşecektir. Bu amaçla İlçe belediyelerimizden ricam ilçe tanıtımlarında kullanılmak üzere ellerinde olan kitapları basın müzemize bağışlamalarını istiyorum. Bu tanıtım kitaplarını müzemize bağışlamalarının İlçeleri için de oldukça önem arz edeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

CEVAP VER