Samandağ Belediyesinden Çevre Dostu Geri Dönüşüm Çalışmaları

Samandağ Belediyesi, ömrünü tamamlamış lastikleri toplayarak, ekonomiye katkı sağlayıp çevre kirliliğinin önüne geçiyor.Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından geri dönüşüm çalışmaları kapsamında atık lastikler toplandı.

“İlçe sınırları içerisinde bulunan oto lastik tamircilerinin biriktirmiş olduğu toplam 5500 kg ömrünü tamamlamış lastikler, Lastik Sanayicileri Derneği İktisadi İşletmesi(LASDER) ve Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından toplatıldı.“

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Suat Berber:”Belediye Başkanımız  Mithat Nehir’in öncülüğünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim için ömrünü tamamlasalar da doğaya gelişigüzel bırakıldıklarında tamamen bertaraf olmaları yüzyıllar süren ve canlı hayatına büyük zarar veren eski lastiklerin toplama, taşıma ve geri kazanım çalışmaları büyük önem taşıyor. Bu sebeple eski lastiklerin lisanslı geri dönüşüm firması tarafından alınarak geri kazanımlarının sağlanması için koordinasyon görevi yürütüyoruz. Eski, kullanılmış lastiklerin toplanmasına destek olmak için halk masası( 0326 5123107 ) ulaşmaları gerekmektedir. Yada 5121007 hattından Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.” İfadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here