Sokakta Çalıştırılan Dilendirilen Ve Karton Toplayan Çocuklar Tespit Ediliyor

Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube ekipleri ve Hatay Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü mobil ekip aracılığıyla sokakta çalıştırılan, dilendirilen ve karton toplayan çocukların tespitlerine yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor.
Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da çocuk dilencilerini ve sokakta karton toplayan durumu kötü olan çocukları ve aileleri tespit etmek amacıyla kurulan mobil ekip, 2017 Ocak ayından beri yoğun olarak çalışmalar yürütüyor.
Cami önlerinde, sokaklarda dilendirilen veya sokaklarda durumu kötü olduğundan dolayı karton toplayan çocukları tespit etmek amacıyla yoğun mesai harcayan mobil ekip, bu şekilde geçim sağlayan aileleri de yerinde tespit ediyor.
Ayrıca araştırmalar doğrultusunda kötü durumda olan ailelerin tespit edilmesinin ardından ekonomik destek ve danışmanlık hizmeti veren Hatay Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, eğitim hizmetlerine ihtiyacı olan vatandaşları da İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yönlendiriyor.
HBB ekipleri, kent merkezinde görüntü kirliliğine neden olan karton toplama araçlarının da toplanmasının ardından imha edildiğinin altını çizdi.
MOBİL EKİP ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEK
Antakya merkez ilçesinde çalışmalarına ara vermeden devem eden mobil ekip, Hatay genelinde tespit çalışmalarına devam edecek.

CEVAP VER