Yeni Yerleşim Alanlarının Su İhtiyacı Karşılanıyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), yeni yapılan meskenlerin ve yapıların içmesuyu ihtiyacını gidermek amacıyla altyapı çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Vatandaşlardan gelen talepler üzerine gerekli incelemeler ve fizibilite çalışmaları sonrasında çalışmaların Hatay genelinde sürdüğünü vurgulayan Genel Müdürlük, bu kapsamda merkez ilçe Defne’ye bağlı Dursunlu Mahallesi’nde yapılan yeni yerleşim alanlarına içmesuyu şebekesinin döşendiğini ve bağlantı çalışmalarının yapılacağını belirtti.

Nüfus yoğunluğunun artmasıyla birlikte yeni binalarında artışa geçtiğini belirterek yeni içmesuyu hattı döşeme çalışmalarının da aralıksız sürdüğünü aktaran İdare, içmesuyu şebekesinin döşenmesiyle birlikte su ihtiyacının karşılanıp vatandaşların sıkıntı yaşamayacağının altını çizdi.

HATSU, 1 kepçe, 1 kamyon ve 3 personel ile yürütülen çalışma ile 63’lük boru ile 160 metre içmesuyu şebekesinin çekildiğini açıklayarak, iletilen tüm taleplerin hizmete çevrildiğine vurgu yaptı.

CEVAP VER